20-й Чемпіонат Житомирської області із пішохідного туризму у закритих приміщеннях

Відомі переможці 20-го Чемпіонату Житомирської області із пішохідного туризму у закритих приміщеннях.

Змагання проходили протягом двох днів на базі Житомирського державного університету ім. І.Франка.

Першість на Чемпіонаті виборювали 12 команд: дев’ять –з громад Житомирської області і три команди – з Рівненщини. Участь у Чемпіонаті брали вихованці закладів позашкільної освіти, учні шкіл та студенти, яким не виповнилося 18 років.

Основні етапи, які долали учасники: підйом по схилах, навісна переправа (в природі вона може бути через річку або яр, підйом по скельній ділянці та етап «траверс» – горизонтальне проходження вертикальних ділянок.

Змагання складалися з двох дистанцій: перша – це особиста смуга перешкод, де кожен учасник демонстрував свої технічні і тактичні навички, а також командна смуга – по чотири учасники в кожній команді.

Перемогу на Чемпіонаті здобули:

1 місце: м. Новоград-Волинський

2 місце: ЖТЕФК КНТЕУ (м. Житомир)

3 місце: м.Радомишль

«Подолання природних перешкод, орієнтування на місцевості, виживання у важких умовах – саме  тому цей напрям зараз є актуальним і пріоритетним»,- зазначив завідувач туристсько-спортивного відділу обласного Центру дитячої та юнацької творчості Денис Константинов.

Керівник КЗПО “Обласний Центр дитячої та юнацької творчості” Житомирської обласної ради Марія Бовсуновська наголосила, що такі змагання дають можливість випробувати власні сили, виявивши найкращі риси фізичного гарту.

Чемпіонат з пішохідного туризму в закритих приміщеннях є традиційним, але останні роки не проводився через ковідні обмеження. Як повідомив головний суддя Чемпіонату Леонід Левчук, цьогоріч збільшилася кількість команд-учасників: «Рівень підготови команд можна визначити, як средній. Є команди, які покращили свій рівень, зокрема команда зі Звягеля. Загалом, рівень підготовки команди передусім залежить від компетентності тренера, від його мотивації, від мотивації дітей, має значення, звичайно. і спорядження».

Секретом успіху поділився тренер команди-переможниці «Місто Новоград-Волинський» Олег Примак: «Регулярні тренування, наполегливість дітей, облаштоване місце для тренувань».

Призери Чемпіонату отримали цінні подарунки від спонсорів –мережі магазинів «Gorgany», виробника туристичного спорядження «Тревел екстрім», ФОП Дмитра Остапчука, доставка питної води «Наша вода».