Тему Чорнобильської катастрофи досліджували учасники обласного конкурсу «Спадщина Чорнобиля: минуле, сучасне, майбутнє»

34 дослідження представили учасники обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Спадщина Чорнобиля: минуле, сучасне, майбутнє» до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи.

В роботах конкурсанти аналізували передумови та причини аварії на Чорнобильській АЕС, технічні та людські чинники, що призвели до катастрофи, увагу приділяли соціально-економічним, екологічним та демографічним наслідкам катастрофи, її впливу на здоров’я населення, господарську діяльність, і, звичайно, не могли обійти проблему функціонування та безпеки атомних станцій України в умовах російсько-української війни. Діти працювали також над питаннями сучасного стану Чорнобильської зони, відновлення флори і фауни, відображення теми Чорнобиля в літературі, мистецтві, кіно, музиці, музейних зібраннях, туризмі та цифровій культурі.

 Особливо щемливими були дослідження особистих історій ліквідаторів аварії, працівників ЧАЕС, сімей, родин як переселенців із зони відчуження та очевидців подій.

Переможців визначали у чотирьох напрямах.

Напрям «Чорнобильська катастрофа: причини, перебіг, наслідки»:

І місце – Іваницький Олександр, ЦПО для дітей та молоді ЖОР, робота «ВТРАЧЕНИЙ АТОМГРАД»: порівняльний аналіз соціально-економічних втрат від зупинки ЧАЕС для міста Славутич та регіону».

Напрям «Атомна безпека в умовах російсько-української війни»:

І місце – Кожухівська Таїсія, Руднє-Городищенська гімназія, Новогуйвинська ТГ, робота «Ядерний тероризм у контексті російсько-української війни».

Напрям «Чорнобиль у науці, культурі та суспільній свідомості»:

І місце – Войтович Анна, Черняхівський ліцей №2, робота «Радіосинтез у меланізованих грибах Чорнобильської зони відчуження: біохімічні механізми та перспективи застосування в космічних технологіях».

Напрям «Людський вимір Чорнобиля: ліквідатори, переселенці, свідки трагедії»:

І місце – Кремез Олексій, Іршанський Центр естетичного виховання, робота «подвигом ліквідаторів: спогади тих, хто пройшов крізь пекло Чорнобиля».

Переможці обласного етапу конференції будуть рекомендовані до участі у Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Спадщина Чорнобиля: минуле, сучасне, майбутнє».