Відомі результати обласного конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»

У заході брали участь екскурсоводи військово-історичних музеїв, музеїв історії освіти або історії закладу освіти, краєзнавчих музеїв. Члени журі аналізували конкурсні матеріали учасників, а також оцінювали оглядові екскурсії у форматі онлайн спілкування.

«Музеї при закладах освіти – це місця, де історія оживає, де її можна відчути на дотик, де вона майорить обличчями земляків. Сьогодні завдяки юним екскурсоводам, ми мали можливість помандрувати у часі: переступити поріг сільської хати та познайомитись із життєпобутом наших предків, повернутися до часів появи німецьких колоністів на Пулинщині, або помандрувати руїнами замку Корецьких та Парафіяльного католицького костелу, що так майстерно представлені на картині польського художника Наполеона Орди. А ще завітати у школу, яка вчила сміливості… Все це конкурсні матеріали наших учасників», – розповідає завідувачка туристсько-краєзнавчого відділу Центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради Ольга Бурдейна.

Найбільшу кількість балів за оцінками журі отримала учениця Пулинського ліцею Грабовська Єлизавета. Дівчина представляла роботу у номінції «Краєзнавчі музеї» ­- «Лист, що повертає пам’ять: Пулинський німецький національний район».

Висловлюємо щиру вдячність педагогам-наставникам та юним дослідникам, які у своїх роботах так натхненно передали красу краю, в якому вони живуть.