Завершилися 43-ті обласні змагання юних туристів-краєзнавців

Це були два дні, насичені позитивом, емоціями та найрізноманітнішими конкурсами.

Ці змагання відбулися після тривалої перерви, востаннє вони проходили ще у 2019 році перед ковідними обмеженнями.

Сім команд змагалися за звання кращих туристів-краєзнавців.

«Це комплексний захід, що включає в себе багато складових. Цим він цікавий, особливий і, водночас, складний. Учасники продемонстрували знання з різних навчальних дисциплін, вміння орієнтуватися на місцевості, долати природні перешкоди, знаходити і розкривати цікаві теми наукових і творчих досліджень. Важливою складовою підготовки і проведення цього заходу була співпраця із педагогічними працівниками і науковцями освітніх закладів Житомира. Це висококваліфіковані фахівці у питаннях екології, геології, географії, історії, фольклору», – розповідає заступник директора з навчально-методичної роботи Центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради Наталія Пантус.

У перший день змагань команди презентували себе творчою візитівкою, відповідали на питання туристсько-краєзнавчої вікторини, представляли свої дослідження у «Творчій майстерні», виготовляли лісову скульптуру із природніх матеріалів, змагалися у конкурсі розпалювання вогнища «Ватра».

Другий день був ще більш насиченим. Спочатку юні туристи-краєзнавці проходили достартові етапи маршруту змагань: в’язання вузлів, визначення умовних знаків, орієнтування за допомогою компасу, визначення відстані кроками на місцевості.

«Після цього команди виходили на туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, де потрібно було пройти шість станцій. На станціях «Переправа по мотузці з перилами» та «Спуск по схилу спортивним способом» учасники демонстрували знання із техніки пішохідного туризму. На «Географічній» – визначали кількість дерев та їх назви на відведеній місцевості, на «Еколого-геологічній» – брали проби води та мали вірно вказати назви 20 представлених мінералів. Також перевіряли знання з історії та етнографії відповідно на «Історичній» та «Фольклорно-етнографічній» станціях. Сьогодні ми побачили, що всі учасники – дуже вправні туристи і хороші краєзнавці. Кожна команда мала орієнтовний час прибуття на станцію  і проходження її. Але всі діти справлялися із завданнями раніше запланованого часу», –  каже завідувач екскурсійно-краєзнавчого відділу Центру Ольга Бурдейна.

Члени журі визначали окремо переможців конкурсів першого дня.

У загальному заліку перше місце зайняла команда «Поліське джерело» Оліївської ТГ.

Друге місце – команда «Горицвіт» Коростишівської ТГ.

Третє місце – команда «Компас» Житомирського торговельно-економічного коледжу.

«Упродовж цих двох днів, діти мали можливість насолоджуватися природою, спілкуватися, обмінюватися досвідом. Учасники поїхали з позитивом, гарними враженнями. Очікуємо, що наступного року кількість команд збільшиться», – говорить Наталія Пантус.