20 січня 2022 року у Житомирському обласному Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося засідання обласної ради учнівського самоврядування на тему «Ораторське мистецтво та публічні виступи».
Участь у зустрічі взяли понад півсотні учасників, з-поміж яких лідери учнівського самоврядування Житомирщини та педагоги-координатори даного напряму роботи.
Відкриття засідання обласної ради учнівського самоврядування розпочалося із вітальних настанов в.о. директора КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради Марії Бовсуновської.

Після вступної частини й оголошення регламенту лідери учнівського самоврядування розділилися на групи та були учасниками тематичних майстер-класів, які тривали паралельно у двох аудиторіях обласного Центру позашкілля.
Кандидатка філософських наук, викладачка ЖДУ імені Івана Франка Ірина Яцик провела заняття на тему «Невербальна комунікація або секрети пікаперів».
«Невербальна комунікація – це м’які навички, завдяки яким діти покоління Z, якими є сучасні старшокласники, можуть реалізувати себе. Це – неформальна освіта і є спеціальні школи невербальної комунікації, де навчають, як правильно показувати себе, не промовляючи жодного слова. Невербальна комунікація – це вид комунікації, завдяки якій можна досягти успіху. Знаючи основні закони психології і навіть не знаючи мови, можна без слів усе пояснити. Невербальне спілкування – це одна із лідерських якостей», – пояснила Ірина Яцик.
Паралельно з іншою групою старшокласників працювала завідувачка інформаційно-комунікаційного відділу КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради, авторка курсу “Медіашкола” Наталія Левченко. Вона розповіла про медіаграмотність та особливості створення відеоконтенту.
«Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які стали частиною нашого життя. Тому надзвичайно важливою є медіаграмотність та розуміння всіх інформаційних процесів. У сучасному світі ми є не лише споживачами інформації, але й самі стаємо творцями контенту. Тому основи відеозйомки, сподіваюся, стануть у нагоді лідерам учнівського самоврядування», – зауважила Наталія Левченко.
Після перерви розпочалася друга частина засідання, де також школярі працювали у двох групах.
Керівник гуртка «Образотворче мистецтво» КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Тетяна Кирилюк провела майстер-клас «Малювання в техніці дудлінг».
«Малювання в техніці дудлінг – це прояв фантазії і творчості на листку паперу. Це спосіб самовираження. Дудлінг – це вільне малювання, що допомагає розслабитися і перезавантажити свій мозок. Навіть якщо хтось не вміє малювати, творчість в стилі дудлінг дозволяє зобразити будь-який довільний малюнок, який не потребує особливої майстерності», – пояснила Тетяна Кирилюк.

У іншій аудиторії працювала культорганізатор КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради, керівник гуртка «Дебати» Інна Куніцька, яка є куратором лідерів учнівського самоврядування області. Вона провела тренінг на тему «Секрети ораторського мистецтва та публічних виступів».
«Я приємно вражена активністю учасників. Найбільша вдячність для педагога – це вогники у дитячих очах, а також висловлене бажання приходити знову на подібні тренінги. Наша команда впоралася із поставленим завданням, ми зуміли провести захід на достойному рівні. Дякую старшокласникам, їхнім педагогам, спасибі колегам за злагоджену співпрацю», – підбила підсумки засідання Інна Куніцька.

Після закінчення заходу учасники поділилися враженнями.
«Захід дуже сподобався. Я дякую за його проведення усім причетним – організаторам, спікерам. Все було чудово проведено, на високому рівні. Звісно, були часові обмеження, хотілося б отримати ще більше інформації», – зазначив учень Станишівського ліцею Євгеній Баята.
«Сьогоднішнє засідання було дуже корисним, на мою думку. Сподобалося ораторське мистецтво, вправи зі скоромовками. Ми побачили і почули багато цікавого та обов’язково використаємо це у своїй роботі», – зауважила керівник гуртка «Самворядування» Центру дитячої та юнацької творчості «Мрія» Брусилівської ТГ Інна Шевчук-Корсакова.
«Мені цікаво було послухати про ораторське мистецтво. Загалом засідання у форматі офлайн дають змогу краще засвоїти інформацію, поспілкуватися ближче із однолітками. Такий вид зустрічі мені подобається більше, аніж онлайн», – повідомила учениця Коростишівського ліцею №3 Анастасія Петроченко.