У зв’язку епідеміологічною ситуацією у Житомирській області та карантинними обмеженнями форма організації та проведення була заочно-дистанційною. Участь у конкурсі взяли понад 80 учасників із різних регіонів Житомирщини.
Програма виставки-конкурсу передбачає індивідуальну участь кожного представника делегації у трьох складових:
- представлення конкурсної роботи;
- відеоматеріали про її виготовлення;
- виконання практичного завдання (онлайн).

Номінації обласної виставки-конкурсу «Декоративний розмай»:
• Декоративний розпис та народний живопис;
• Гончарство та художня кераміка;
• Ліплення;
• Бісероплетіння;
• Штучні квіти.
Конкурс розпочався із оцінювання робіт, які були завчасно надіслані у обласний Центр дитячої та юнацької творчості. Журі працювали групами, оцінюючи роботи окремо у кожній номінації.
Після огляду робіт у виставковій залі журі розділилися на групи в залежності від номінацій конкурсу. Перед стартом практичного завдання до учасників дистанційно звернулася керівник обласного Центру дитячої та юнацької творчості Марія Бовсуновська.
«Вітаю всіх учасників обласної виставки-конкурсу «Декоративний розмай». Цього року виставка відбувається в особливих умовах – дистанційному форматі. Впродовж заходу із вами працюватимуть висококваліфіковані члени журі. У ході виконання практичного завдання ви зможете з ними спілкуватися. Дякуємо всім учасникам за довершені творчі роботи. Хтось вперше бере участь у конкурсі, а хтось вже має певний досвід. Сподіваюся, що сьогоднішній день стане яскравою сторінкою у вашому житті. Успіхів!», – побажала учасникам Марія Бовсуновська.

Потому розпочалося знайомство із учасниками, роз’яснення правил проведення конкурсу, а також оголошення практичної роботи. Завдання полягало у створенні композиції за запропонованими поезіями. Виконання практичного тривало впродовж двох годин.


Після закінчення виконання практичного завдання кожен учасник впродовж 15 хвилин надіслав фото виконаної роботи через онлайн-додатки.
Ще один етап оцінювання конкурсу – перегляд відео, у яких учасники розповідали про техніку виготовлення виробу та демонстрували покрокового виконання творчої роботи.


По завершенню конкурсу журі поділилися враженнями.
«Хочу відмітити ідеальну організацію конкурсу із чітко продуманими структурними елементи. Дитячі роботи вражають своєю творчістю, деталізацією й продуманістю. Є побажання для керівників гуртків щодо правил компонування: варто звертати увагу на композицію вцілому, а не на окремі елементи. Загалом помітно, що діти старалися», – прокоментувала доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ЖДУ ім. І. Франка, кандидат педагогічних наук, журі конкурсу у номінації «Ліплення» та «Гончарство та художня кераміка» Тетяна Шостачук.
«Ліплення та гончарство – це трудомісткий вид мистецтва. Ми побачили, що діти мають здібності й таланти. Помітно, що кожна дитина у роботу вкладала свою працю, свої мрії, свою душу й бажання. Поганих робіт немає, всі роботи – гарні й по-своєму оригінальні», – поділилася враженнямикерівник гуртка «Творча майстерня «Декор» комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Новоград-Волинського, журі конкурсу у номінації «Ліплення» та «Гончарство та художня кераміка» Вікторія Данюк.

«Приємно брати участь у такому творчому конкурсі. Дуже радує те, що учнівська молодь не лише займається освітньою діяльністю, а й бере активну участь у конкурсах такого масштабу. Мене вразило багато робіт, наприклад, бездоганні орхідеї, де представлено вдале поєднання гарних кольорів та різні види бісеру. Також гарна робота – обплетена бісером гітара, яка вражає творчим підходом», – розповілакандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ЖДУ ім. І. Франка, журі конкурсу у номінації «Бісероплетіння» Наталія Колесник.
«Це – чудовий конкурс, тому я маю відповідні гарні враження. Приємно, що діти виконували роботи у різних техніках бісероплетіння: паралельне, коралове плетіння, французьке (дугове) плетіння тощо. Особливо мені сподобалися осіння композиція із горобиною, гітара, орхідеї та інші роботи. Під час виконання практичного завдання діти фантазували й показали свої вміння й таланти. Загалом я рада, що мені довелося бути причетною до цього конкурсу», – прокоментувала вчителька трудового навчання Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 33, журі конкурсу у номінації «Бісероплетіння» Наталія Фещук.

По завершенню конкурсу методист обласного Центру дитячої та юнацької творчості Людмила Гордієнко, яка була відповідальна за проведення заходу, підбила підсумки.
«Обласна виставка-конкурс «Декоративний розмай» сьомий рік поспіль традиційно проводиться на базі Центру дитячої та юнацької творчості. Раніше ми проводили цей конкурс під назвою «Веселковий дивосвіт», тому цій виставці більше років. Цього року захід вперше проводиться дистанційно. Але вважаю, що ми впоралися. Роботи переможців обласної виставки-конкурсу залишаються на рік для експонування у наших виставкових залах. Ми організовуємо екскурсії для учнів ЗОШ Житомира й області, співпрацюємо із викладачами ЖДУ, які приводять студентів. А найкращі роботи ми надсилаємо на Всеукраїнську виставку «Знай і люби свій край», яка традиційно проводить щороку у травні», – розповіла Людмила Гордієнко.


Протокол оцінювання: