29 квітня 2021 року у Житомирі відбувся фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я», який об’єднав 25 команд із 25 територіальних громад області.
Традиційно обласний фестиваль-конкурс відбувся у Житомирському обласному Центрі дитячої та юнацької творчості. Цього року в умовах адаптивного карантину його провели заочно.
Захід розпочався зі знайомства з учасниками через інтернет-платформу Zoom. Діти розповіли про підготовку до конкурсних робіт та пояснили мотивацію участі.


Представниця команди «Адреналін» зі Стрижівської школи Любарської ТГ Руденко Анна розповіла, що стежила за конкурсом у попередні роки та мріяла коли-небудь взяти у ньому участь.
«Це мій перший виступ у команді. Дуже мріяла бути на місці тих дітей, які виступали раніше. Ми з командою зробили спортивні фото та малювали плакати, на яких було зображено 12 звичок. Це звички, які потрібно обрати і звички, від яких потрібно відмовитися. Участь у конкурсі вселила в мене впевненість та дала велике натхнення», – розповіла Анна Руденко.

Після офіційного відкриття заходу журі розділилися на дві конкурсні групи: одні переглядали відеоматеріали та плакати, інші – оцінювали фотороботи та ставили учасникам запитання у формі вікторини.
Під час перегляду відеоробіт журі оцінили повноту розкриття теми, оформлення й оригінальність виступу, рівень виконавської майстерності, дотепність та вокальні й хореографічні здібності дітей.
Начальниця управління сім’ї, молоді і спорту м. Житомира Ірина Ковальчук поділилася враженнями після перегляду відео.
«Ми бачимо, що роботи, надіслані на конкурс, цікаві. Відмічу вдало підібрані сюжети та режисуру відео. Конкурс «Молодь обирає здоров’я» – чудовий! Надзвичайно приємно, що в ньому бере велика кількість територіальних громад і тема здоров’я їм не байдужа. Я думаю, що цей конкурс має право розвиватися та збільшувати свою аудиторію», – говорить Ірина Ковальчук.

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Микола Крук також оцінював роботи дітей. Він певен, що популяризація спорту – це пропагування здорової української нації.
«Сьогодні Чистий четвер, а чистота – це запорука здоров’я. Нічого не цінується так, як наше здоров’я. Дуже приємно, що діти думають про здоров’я у молодому віці. Я бажаю всім здоров’я, фізичної активності. В Україні нині відчутні агресивні дії сусідньої московської федерації, тому нам потрібні патріоти, які фізично можуть захистити свою державу. Тому, це перший крок до здоров’я, а здоров’я – це щастя», – говорить Микола Крук.

Голова журі конкурсу, керівник обласного Центру дитячої та юнацької творчості Марія Бовсуновська розповіла, що фестиваль «Молодь обирає здоров’я» проводиться щорічно з метою виховання духовної культури особистості та активізації молодіжного руху за здоровий спосіб життя.
«Сучасні молоді люди займаються спортом, ходять до тренажерних залів, щоранку роблять зарядку, стежать за своїм харчуванням. Здоровий спосіб життя – це не лише користь, але й модний тренд сьогодення. Всі 25 команд вже є переможцями, тому що популяризують здоровий спосіб життя», – розповіла керівник обласного Центру дитячої та юнацької творчості Марія Бровсуновська.

Після перегляду всіх робіт учасників, журі визначилися із результатами.
У номінації «Вікторина» перемогла Дарина Ярмоліцька із Коростишівської ТГ.
У номінації «Конкурс плакатів» першість здобули учасники із Житомира – Нікіта Теодорович та Шарова Валерія
У номінації «Огляд-конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій» найбільшу кількість балів набрала команда «Адреналін» із Любарської ТГ.
У номінації «Конкурс фоторобіт» перше місце вибороли Анастасія Андрійчук, Юрій Запальніков та Антон Лаврук із Райгородоцької ТГ.
Результати оцінювання всіх команд ХІV обласного фестивалю конкурсу «Молодь обирає здоров’я» можна переглянути тут: