Призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук запросили у обласну державну адміністрацію. Там відбулася зустріч із очільниками області Віталієм Бунечком та Володимиром Федоренком.

Під час рандеву «Учнівський brunch» юні науковці розповіли про себе та свої дослідження, із якими вдалося вибороти призові місця у конкурсі МАН. Спілкування відбулося у дружній атмосфері, керівники області пригадали свій досвід навчання та привітали дітей зі здобуттям високих нагород.
«Ви – великі молодці, оскільки акцентуєте свою увагу на науці, що розвиває наше суспільство. Працюватимете ви науковцями або оберете інший шлях – залежить від вашого вибору. У будь-якому разі ви отримали неоціненний досвід та знання. Ви випромінюєте впевненість і я бажаю, щоб ви рухалися далі та досягали нових висот на вашому життєвому шляху», – побажав голова Житомирської обласної адміністрації Володимир Бунечко.
«Дивлюся на вас, нашу молодь, і розумію, що ви – нове покоління українців, яке показуєте приклад іншим. Можливо, серед вас є майбутній науковець рівня нашого земляка Сергія Корольова. Можливо, хтось із вас почне писати вірші, як наша видатна поетеса Леся Українка. А раптом серед нас майбутній голова обласної ради чи адміністрації? Ми хочемо, щоб ви примножували свої знання та працювали у комфорті і безпеці, яку ми маємо завдяки нашим українським захисникам», – звернувся до призерів конкурсу МАН голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Учасники зустрічі – це призери та переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2020-2021 років, які здобули 10 нагород: 1 диплом І ступеня, 4 дипломи ІІ ступеня та 5 дипломів ІІІ ступеня.
Диплом І ступеня отримала Ольга Гопанчук, яка представила на конкурсі МАН дослідження під назвою «Сакральна архітектура м. Новоград-Волинського: Спасо-Преображенський собор» (секція «Мистецтвознавство»).

«Цього року ми відзначаємо 200-річчя від дня народження Лесі Українки, яку охрестили у Спасо-Преображенському соборі. Тому для дослідження я обрала не достатньо вивчену історію цього храму. Я була у міських бібліотеках, спілкувалася з краєзнавцями, які надали мені важливі документи із архівів. Науковий та педагогічний керівники відіграли важливу роль під час підготовки та захисту дослідження», – розповіла Ольга Гопанчук.
Житомирське територіальне відділення Малої академії наук України функціонує на базі Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради з 1995 року, розповіла керівник КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Марія Бовсуновська.
«Впродовж останніх років найбільшу кількість робіт подано учасниками у такі відділення: «Хімії та біології», «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства» та «Історії». Актуальними темами, що хвилюють дітей є: економічно-фінансовий розвиток незалежної України; екологічні проблеми та шляхи їх вирішення; здоров’язберігаючі основи та їх популяризація в суспільстві. Мала академія наук України – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни. Ми гордимося нашими юними дослідниками», – розповіла Марія Бовсуновська.
Після вітальних слів керівники області Віталій Бунечко та Володимир Федоренко вручили майбутнім науковцям подарункові грошові сертифікати та інші гостинці. Натомість отримали від юних талантів обіцянки успішно реалізуватися у науковій царині.

