30 вересня 2021 року у комунальному закладі позашкільної освіти «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків декоративно-прикладної творчості на тему «Мистецтво паперових перетворень».
Захід розпочався із вітального слова заступника директора з навчально-методичної роботи Наталії Пантус, яка привітала всіх учасників семінару із прийдешнім Днем працівника освіти.

«Сьогодні ми раді бачити вас у обласному Центрі дитячої та юнацької творчості. Напередодні свята хочу побажати усім здоров’я, затишку у родинах, внутрішньої гармонії та миру у державі. Ви усі – творчі люди, вам потрібен спокій та затишок для реалізації творчих задумів та проєктів. Сподіваюся, впродовж семінару ви отримаєте естетичне задоволення та вдосконалите практичні навички», – звернулася до педагогів Наталія Пантус.
Програму обласного семінару-практикуму підготувала методист КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Людмила Гордієнко.

Перший майстер-клас на тему «Квіткові мотиви в техніці «квілінг» провела керівник гуртка Романівського Будинку дитячої творчості Романівської селищної ради Інна Бовсунівська.
«Ми звикли, що «квілінг» – це мініатюрні вироби, досить ніжні та філігранні. Але у такій техніці можна робити й більші за розміром роботи. Вироби, які ми сьогодні створимо, можна використовувати для оздоблення фотозони, інтер’єру та для будь-якого іншого призначення», – розповіла Інна Бовсунівська.
Для створення паперових виробів кожен учасник мав при собі необхідні підручні матеріали: офісний 2-х сторонній кольоровий папір, ватман, картон, клей ПВА, термоклей, пензлик, простий олівець, лінійку, ножиці, пінцет, канцелярський ніж, паперові серветки, клейонку.
Наступний майстер-клас провела вчитель образотворчого мистецтва навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія-ліцей №10» м. Бердичева Людмила Самойленко. Майстриня навчала колег виготовляти квіти у паперовому тисненні та згинанні.
«Мій майстер-клас базувався на виготовленні квітів у техніці згинання паперу, зокрема техніці оригамі. Завдяки таким елементам можна сформувати і панно, і маленькі листівки. Учасники майстер-класу дуже гарно справилися із поставленим завданням, тому що вони є професіоналами та фанатами своєї справи. З ними легко працювати, у них є досвід та розуміння принципу створення того чи іншого виробу», – розповіла Людмила Самойленко.
Педагоги поділилися враженнями після участі у майстер-класах.
«Цей семінар надзвичайно корисний. Ми навчилися багато цікавих речей й із задоволенням зможемо передати досвід вихованцям своїх гуртків. Керівники майстер-класів із задоволенням відповідали на наші запитання і ми із величезною радістю, знаннями та бадьорим настроєм роз’їжджаємося у свої позашкільні заклади», – прокоментувала участь у заході керівник гуртка «Паперопластика» Іршанського центру естетичного виховання Лідія Шульга.
«Для нас підготували цікаві технології майстер-класів, які провели професіонали своєї справи. Ми вдячні за нові знання та навички, які із задоволенням донесемо до наших гуртківців. Погляньте, яку колективну композицію у вигляді осіннього вінка ми усі разом створили! Дякуємо організаторам за цей семінар», – розповіла керівник краєзнавчого гуртка КЗПО «ОЦТКУМ» Ганна Івченко.
Семінар-практикум продовжився екскурсією у Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Педагоги ознайомилися із дипломними роботами студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну.
На завершення заходу учасники обговорили організацію та проведення обласної виставки-конкурсу «Паперовий світ», а також підбили підсумки обласного семінару-практикуму «Мистецтво паперових перетворень».