Геологічному музею обласного Центру – 35 років!

27 грудня 2021 року геологічному музею комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради виповнюється 35 років з дня заснування.    

Геологічний музей було створено у 1986 році на базі Житомирського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради.

Експозиція геологічного музею створювалася з невеликих колекцій гірських порід та мінералів, зібраних гуртківцями колишньої станції юних туристів під час походів та експедицій. Розміщувались вони лише на двох полицях шафи.

З часом колекції збагачувались та розростались завдяки колективам підприємств «Західкварцсамоцвіти» та геологорозвідувальної експедиції смт. Нова Борова. Про це розповіла Марина Сачук, яка працювала методистом та керівником геологічного гуртка Житомирського обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій Марина Сачук.   

«У витоків створення музею були геологи Алла Олександрівна Лаптєва, яка керувала екскурсійно-краєзнавчим відділом. Вона звернулася до геологів у Нову Борову та у Володар-Волинськ. Ці фахівці зібрали перші своє каміння, привезли, виділили кошти на музей і почали робити першу експозицію. Першою колекцією були  уральське каміння із Свердловська. Там були такі зразки, які зараз є родзинкою музею. Вони представляють не лише геологію Житомирщини та України, а й всього колишнього Радянського Союзу. Деякі зразки у подібних музеях можна й не зустріти. У цьому полягає особливість нашого музею», – пояснила Марина Сачук.

Головна ціль геологічного музею – це профорієнтація на геологічні професії, продовжує розповідати Марина Сачук.

«Житомирщина багата на корисні копалини. У нашому політехнічному університеті був і є відповідний факультет. Тому потрібно було популяризувати геологічні професії. Працювали мережа геологічних гуртків, деякі – на базі музею. Були екскурсії, діти-школярі, студенти, з інституту підвищення кваліфікації вчителів, дітей готували на олімпіади з географії», – зауважила співрозмовниця.

Впродовж трьох десятиліть колекція музею поповнювалася завдяки   експедиціям по всій Україні.  

«Наші експонати цінні тим, що ми їх самі знайшли і принесли на плечах у своїх рюкзаках», – резюмувала Марина Сачук.  

На сьогодні  фонди геологічного музею налічують близько 500 експонатів. Вони представляють не тільки геологію України, а й багатьох куточків колишнього Союзу – від Кольського півострову на півночі і до Кавказу на півдні та від Уральських гір до Чукотки на сході.

У 2006 році було проведено реекспозицію в музеї. У 2007 році геологічному музею було присвоєно звання зразковий.