Відбулася зустріч призерів ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук із начальником Житомирської обласної військової адміністрації Віталієм Бунечком.
Традиційно цей захід проходив у форматі сніданку. За філіжанкою ранкової кави юні науковці розповідали керівнику області про свої наукові дослідження, їх актуальність та практичне значення. Такі зустрічі були започатковані Віталієм Бунечком з 2021 року для розвитку та популяризації науки серед молоді.
«Переможці цього конкурсу — майбутнє України, інтелектуальна еліта, яка своєю працею і талантом змінюватиме світ. З кожним роком ми бачимо все більше молодих дослідників, які долають труднощі та впевнено йдуть до своєї мрії, що надихає усіх нас», – наголосив Віталій Бунечко.

Цьогоріч 23 учасники із Житомирщини вибороли 24 призові місця у всеукраїнському етапі МАН – дев’ять других місць і 15 – третіх. Дмитро Грищук здобув дві перемоги, зробивши дослідження у сферах програмної інженерії та медицини.
«Ми пишаємося вами і віримо, що ви продовжите свої наукові дослідження. Ще хочу подякувати науковим керівникам, які допомагали, підтримували, направляли вас у науковій роботі», – зауважила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Наталія Осипович.

«В області діють 59 наукових товариств. І, попри війну в країні, кількість учасників МАН щороку збільшується. Теми, порушені юними дослідниками, актуальні, креативні, мають практичне значення. Подібні конкурси ‒ це чудова можливість для учнів виявити інтерес до різних наукових галузей, продемонструвати свої здібності та визначитися, яка з наукових сфер цікавить найбільше», – розповідає керівник Центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради, віце-президент Житомирського територіального відділення Малої академії наук Марія Бовсуновська.

Призери ІІІ етапу МАН отримали від керівництва області медалі, подарунки та грошові сертифікати – 4000 гривень за ІІ місце і 3000 гривень – за ІІІ місце.