Відбувся обласний інтелектуальний конкурс юних фізиків

За звання кращого фізика змагалися п’ять команд. Під час інтелектуальних боїв учасники обговорювали як можна загасити полум’я звуком, з якою силою зіштовхуються торцями два циліндричних неодимових магніти, розташовані горизонтально на максимальній відстані, пояснювали зміну гучності звучання струни, якою тече змінний струм звуком частоти при переміщенні вздовж струни магніту, розповідали, як змінюється добротність маятника від параметрів нитки та вантажу, що підвішується до нитки. Також учасники порівнювали спуск краплі склом, покритим сажею, із аналогічним спуском пружного м’ячика.

Загалом, готуючись до турніру юні фізики розв’язати 17 задач, провели 17 цікавих дослідів, зробивши певні висновки.

«Це завдання поза шкільною програмою. І учасникам, і педагогічним керівникам довелося ґрунтовно попрацювати, готуючись до інтелектуальної боротьби. Приємно, що молодь цікавиться фізикою, поглиблено вивчає цю науку. Варто відзначити, що рівень усіх команд – високий.  Просто, комусь сьогодні пощастило більше», – ділиться враженнями член журі конкурсу, старший викладач кафедри фундаментальних наук Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова Оксана Сащук.

За результатами конкурсу перше місце зайняла команда «Олімп» Черняхівської ТГ.

Саме ця команда представлятиме Житомирщину на всеукраїнському турнірі юних фізиків.