До участі у конкурсі запрошували історичні, мистецькі, природничі та науково-технічні музеї, що функціонують при закладах освіти.
Юні екскурсоводи музеїв подавали на конкурс текстову оглядову екскурсію та у формі презентації на електронних носіях.

Учасники розповідали про історію створення музею, його наповнення, зміст основних розділів, акцентували увагу на найважливіших і найцікавіших музейних експонатах.

Член журі конкурсу, кандидат історичних наук, голова циклової комісії гуманітарних та природничих дисциплін ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» Вікторія Панченко наголосила, що музейній справі потрібно приділяти багато уваги: «Це важливо, особливо у період війни, для військово-патріотичного виховання дітей, для формування концепції національної пам’яті. Ми формуємо нашу національну ідентичність. І залучення дітей і молоді до такої діяльності є дуже важливим. Конкурсні роботи були різнопланові, по-різному оформлені. Хочеться порадити на майбутнє – більше давати конкретних фактів, уникати загальних фраз».
«Діяльність екскурсовода не зводиться лише до того, що він щось завчив – і все. Потрібно постійно, розвиватися, досліджувати, потрібно вміти зацікавити відвідувачів. Я готовий для учасників конкурсу провести безоплатну екскурсію Житомиром, поділитися своїм досвідом ведення екскурсії», – зазначив Сергій Дехтяренко, член журі, директор туристичної агенції «Патріот».
За рішенням журі Житомирщину на всеукраїнському етапі конкурсу представлятиме Фатич Анастасія, “Музей історії села Івановичі” “Історичний музей”, Івановицький ліцей, Пулинська ТГ та Комонюк Андрій, Гурток “Юні екскурсоводи” ЦПО для дітей та молоді ЖОР, Денишівський ліцей ім. В.Г.Бондарчука.