Інтелектуальний турнір юних винахідників та раціоналізаторів

29 вересня 2021 року в обласному Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося проведення обласного етапу Всеукраїнського учнівського турніру юних винахідників та раціоналізаторів.

У інтелектуальному конкурсі взяли участь представники 4 команд із Житомира, Коростишева, шлибочиці та Новогуйвинська:

  • «Прометей», Глибочицька ТГ;
  • «Еверест», Новогуйвинська ТГ;
  • «Центр», ЖМЦНТТУМ;
  • «Делоріан», Коростишівська ТГ.

Впродовж турніру кожна із команд юних науковців по одному разу виступала у ролі «Доповідач», «Опонент» та «Рецензент». У творчих боях учасники доповідали, обмінювалися уточнюючими питаннями та відповідями, дискутували та відповідали на запитання членів журі.

Виступи учасників оцінювали:

  • кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ім. проф. Б.Б. Самоткіна, заступник декана факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки Державного університету «Житомирська політехніка» Олександр Підтиченко;
  • кандидат технічних наук, доцент кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії Поліського національного університету Максим Заєць;
  • асистент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ім. проф. Б.Б. Самоткіна Державного університету «Житомирська політехніка» Марія Гриневич.

За результатами турніру переможцями обласного інтелектуального турніру стали учасники команди «Делоріан» із Коростишівської територіальної громади. Педагог-тренер збірної Віктор Кондратюк розповів, що перше місце стало для нього приємною несподіванкою.

«Ми сумлінно готувалися до цих змагань, але не розраховували на перше місце, тому наша перемога  була дещо неочікуваною. Наші діти старалися, достойно виконали завдання, взяли участь у полеміці і аргументовано дали відповіді на усі запитання. Я високо оцінюю виступ команди», – говорить Віктор Кондратюк.

«У мене вже є досвід участі, я знаю регламент турніру, тому й допомагала учасникам розібратися у формальностях. Загалом ми спрацювали дружно та злагоджено. У ролі доповідачів ми презентували пристрій, який захищає урожай від хижих птахів», – прокоментувала виступ капітан команди «Делоріан» Софія Майданюк.

Диплом ІІ ступеня отримали учасники команди «Центр» із ЖМЦНТТУМ.

Протокол із результатами оцінювання всіх команд можна переглянути у вкладеному фалі:

Організаційну та інформаційно-методичну підготовку та проведення турніру забезпечено Житомирським територіальним відділенням Малої академії наук України, що працює на базі обласного Центру дитячої та юнацької творчості.