Відбувся обласний інтелектуальний конкурс юних фізиків

За звання кращих фізиків змагалися шість команд. Під час інтелектуальних боїв учасники, зокрема, обговорювали: як працюватиме маятник, у якому замість куль, що стискаються, використати магніти; чому рух магніта всередині котушки, з’єднаної з резистором, згасатиме швидше, ніж магніта, підвішеного на пружині; як розташування сифона впливає на його роботу; чому при додаванні бульбашок у воду, тіло, що плавало у ній, почне тонути, а при додаванні твердих частинок, навпаки, тіло, що було на дні, почне підніматися на поверхню.

Під час турніру кожна команда традиційно спробувала себе у ролі Доповідача, Опонента та Рецензента.

«Фізика – це пізнання. Ми спостерігаємо, що відбувається і потім це стає нашим знанням. Тому ті команди, які проявили своє вміння спостерігати, пізнавати, перевіряти те, що підказує уява, досягли найкращих результатів»,– розповідає член журі конкурсу, вчитель фізики Ліцею № 25 м. Житомира Микола Прокопенко.

За результатами конкурсу І місце здобула команда «Інтелект» Коростишівської територіальної громади, ІІ місце у команди «Вектор» Черняхівської ТГ, ІІІ місце посіла команда «Імпульс» Бердичівської ТГ.

«Шлях до перемоги був насиченим та складним. Ми готувалися дуже ретельно: проводили безліч експериментів і не тільки вдень, а бувало і вночі, аналізували наукову літературу та влаштовували гарячі “фізичні бої” під час тренувань, що допомогло нам відточити наші навички. Діти виявили дивовижну здатність до самоорганізації, критичного мислення та публічної аргументації. Ця перемога – результат злагодженої командної роботи не тільки дітей, а і всіх вчителів фізики Коростишівської ТГ, котрі допомагали у розв’язанні завдань. Я вірю в потенціал кожного з них і з нетерпінням чекаю на нові виклики та перемоги на наступних етапах турніру», – ділиться враженнями педагогічний керівник команди-переможниці Олена Шугайло.