17 січня 2022 року на базі КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради відбулася нарада для відповідальних осіб за позашкільну роботу в територіальних громадах та керівників закладів позашкільної освіти Житомирської області.
Захід відбувся у дистанційному форматі на платформі Google Meet. Кількість учасників – понад півсотні.

Впродовж наради відбулося підбиття підсумків за 2021 рік та обговорення ключових питань діяльності закладів позашкільної освіти у 2022 році.
Зібрання розпочалося із вітального слова заступниці директора Житомирського обласного Центру дитячої та юнацької творчості із навчально-методичної роботи Наталія Пантус, яка привітала присутніх й оголосила регламент роботи.
«Наша зустріч сьогодні відбувається з ініціативи Департаменту освіти і науки адміністрації, закладів позашкільної освіти обласного підпорядкування та інституту післядипломної освіти. Сподіваюся, що наше зібрання буде вдалим, принаймні, ми прикладемо для цього максимум зусиль. Впродовж зустрічі ми обговоримо роботу у 2021 році та окреслимо орієнтири на 2022 рік за основними напрямами позашкільної освіти області», – зазначила Наталія Пантус.

Заступниця начальника відділу загальної середньої, дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації Наталія Шевчук проаналізувала стан позашкільної освіти в області. Окрім того, звернула увагу учасників зустрічі на пріоритетні завдання Департаменту освіти та науки.
«Хочу виразити впевненість, що 2022 рік буде поблажливим до позашкільної освіти області. Мережа закладів позашкільної освіти області налічує 63 позашкільних закладів освіти, з них 46 центрів, палаців, будинків творчості, 14 спортивних шкіл, 2 школи юних десантників, 1 Мала академія народних мистецтв та ремесел. Основне завдання – це збереження та розвиток мережі позашкільних закладів Житомирської області. Тому пріоритетним напрямком Департаменту освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації є, було і буде вберегти існуючу мережу закладів позашкільної освіти і максимально її розширити», – поінформувала Наталія Шевчук.


Під час онлайн-зібрання виступив директор комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, доктор педагогічних наук, кандидат наук з державного управління, доцент, заслужений працівник освіти Ігор Смагін.
В. о. директора Житомирського обласного Центру дитячої та юнацької творчості Марія Бовсуновська під час доповіді зауважила, що у 2021 році у зв’язку із карантинними обмеженнями діяльність закладів позашкільної освіти здійснювалася у складних умовах, тому доводилося знаходити нові форми роботи та приймати нестандартні рішення.
«Наш Центр є комплексним закладом позашкільної освіти, який здійснює координацію позашкільної освіти області. Не зважаючи на всі виклики часу й проблеми, ми продемонстрували вміння знаходити правильні рішення. Зокрема, нам вдалося розширили спектр діяльності і наразі ми маємо 6 напрямів: художньо-естетичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, екскурсійно-краєзнавчий, спортивно-туристичний та військово-патріотичний», – повідомила Марія Бовсуновська.


Впродовж онлайн-засідання виступила директорка Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, доктор педагогічних наук, доцент Наталія Бордюг.
Організаційно-методичний супровід заходу був здійснений Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради.
