Комунальним закладом позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради була проведена конференція за підсумками ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Захід відбувся у режимі онлайн.


У конференції взяли участь переможці та лауреати конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт експедиції «Моя Батьківщина – Україна».
Модератором заходу була методистка екскурсійно-краєзнавчого відділу КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Анастасія Григор’єва. Вона розповіла, що найбільше робіт було представлено у напрямах «Із батьківської криниці» та «Духовна спадщина мого народу». Всього журі оцінили 32 дослідження.
«Цьогорічний конкурс помолодшав порівняно із минулорічним: участь у заході взяли учні, починаючи з 5 класу. Експедиційний пошук був складним. Велика шана керівникам, які координували роботу учасників. Найвищу оцінку отримали роботи із Бердичева та Житомира. Загалом роботи цікаві та теми можуть мати продовження у разі доопрацювання. На мою думку, це – перші дослідницькі кроки на шляху до Малої академії наук України», – зауважила Анастасія Григор’єва.

У 4 напрямах конкурсу обрано переможців, з-поміж яких – волонтерська група «Хранителі Овруцького Полісся», що діє на базі Покалівського ліцею Овруцької міської ради. Учасники представили роботу «У пошуках втраченого світу». Керівник групи Юлія Давидюк розповіла про особливості дослідження.
«Діти досліджували іудаїзм на Овручинні. Хранителів глибоко вразило те, що релігія значної частини місцевого населення – євреїв – майже зникла в нашому краї. Діти розробити екскурсійний маршрут, присвячений історії та культурним надбанням єврейських громад Овруччини, встановили місця розташування іудейських синагог. Участь у конкурсі допомогла нам відкрити багато нового для себе, ми досліджували давні карти і плани, спілкувалися з краєзнавцями та науковцями. Впевнені, що в подальшому будемо продовжувати дослідження духовної спадщини нашого народу», – зазначила Юлія Давидюк.


Дипломи І ступеня отримали:
- волонтерська група «Хранителі Овруцького Полісся» Покалівського ліцею Овруцької міської ради, напрям «Духовна спадщина мого народу»;
- члени пошукового загону Глинівецького ліцею Червоненської селищної ради Бердичівського району, напрям «З попелу забуття»;
- Лєщенко Вікторія, учениця 11 класу Бердичівської міської гуманітарної гімназії №2, напрям «Із батьківської криниці»;
- Ольшанська Тетяна, ученицю 10 класу Коднянського ліцею Станишівської сільської ради, напрям «Географія рідного краю».
Роботи переможців будуть надіслані у Київ, де відбудеться ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт експедиції «Моя Батьківщина – Україна».
Протокол оцінювання краєзнавчо-дослідницьких робіт експедиції «Моя Батьківщина – Україна»: