Учениця 8 класу Житомирської ЗОШ № 30, вихованка ЖМЦНТТУМ Анастасія Лукашенко посіла 3 місце у секції “Екологія та ресурсозбереження» на XII Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України».
У конкурсі Анастасія Лукашенко представила роботу «Перспективи використання соляних озер для отримання енергії». Вона розповіла про суть свого дослідження.
«Мене зацікавили закинуті та нікому не потрібні соляні шахти та озера, тому я захотіла їх дослідити. У своїй роботі я простежила, що соляні озера можна використовувати для отримання гарячої вони, електроенергії та опалення теплиць. Впродовж двох тижнів я робила досліди і дізналася різницю температур в різних шарах води. У цьому й полягало моє дослідження. Ця робота з минулого року, я її доопрацювала. Я вдячна за наставництво та підтримку своєму керівнику – вчителю фізики ЗОШ № 30 . Шубіну Анатолію Григоровичу, а також журі за високу оцінку моєї роботи», – розповіла Анастасія Лукашенко.

Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» проходила за підтримки Малої Академії наук і тривала 2 дні з 24 по 25 листопада 2021 року.
Загалом у заході взяли участь четверо учасників із Житомирщини:
- Лукашенко Анастасія Віталіївна, здобувачка освіти 8 класу Житомирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 30, вихованка гуртка ЖМЦНТТУМ;
- Печенюк Артур Михайлович, здобувач освіти 8 класу Житомирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 30, вихованець гуртка ЖМЦНТТУМ;
- Парфенюк Владислав Сергійович, здобувач освіти 9 класу Житомирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 30, вихованець гуртка ЖМЦНТТУМ;
- Діжа Олексій Сергійович, здобувач освіти 9 класу ліцею № 25 м. Житомира, вихованець гуртка ЖМЦНТТУМ.

Керівник делегації із Житомирщини – керівник гуртка “Основи науково дослідницької діяльності” при ЖМЦНТТУМ, вчитель фізики, математики Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №30 Шубіна Анатолія Григоровича.
Відеотрансляцію проведення XII Всеукраїнської виставки-конкурсу “Майбутнє України” можна переглянути тут: https://cutt.ly/aTV0574
