21 вересня у комунальному закладі позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» відбувся обласний етап Всеукраїнського учнівського турніру юних хіміків.
Завідувач відділу КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради, голова журі обласного етапу конкурсу Людмила Золотюк привітала учасників зі стартом конкурсу.

«Цей турнір відкриває сезон обласних інтелектуальних конкурсів. Це знаково, тому що предмет хімії та наукові знання вкрай потрібні у житті людини і той період, який ми проживаємо зараз, зокрема, час пандемії коронавірусу, ще раз це підтверджує. Хочемо подякувати вам, учасники, та привітати вас! Нехай відчуття першості вас зарядить і ви з новими знаннями, враженнями та знайомствами повернетеся до своїх міст, навчальних закладів, домівок і у будь-якому разі будете здорові», – звернулася до учасників конкурсу Людмила Золотюк.

Виступи учасників оцінювали кандидат педагогічних наук, викладач циклової комісії хімічних дисциплін КЗВО «Базовий фармацевтичний коледж» Житомирської обласної ради Оксана Мельник, кандидат хімічих наук, викладач циклової комісії хімічних дисциплін КЗВО «Базовий фармацевтичний коледж» Житомирської обласної ради Ірина Шелюк та кандидат хімічих наук, старший викладач кафедри хімії Житомирського державного університету ім. І. Франка Наталія Кусяк.

Від усіх членів журі виступила Оксана Мельник та побажала учасникам вдалих особистих результатів.
«Шановні учасники та наукові керівники, нам приємно вітати вас на турнірі. Дуже тішить, що у нас є учні, які поціновують хімію та поринають у науковий світ хімії. Хочеться, щоб ви себе сьогодні максимально себе проявили, будьте сміливими, боріться за першість, бажаємо вам наукового драйву, результативних дебатів і щоб кожен із вас був першим. Успіхів вам!», – побажала Оксана Мельник.
У інтелектуальному конкурсі взяли участь 5 команд, з поміж яких «Алхіміки» із Глибочицької ТГ, «Протони» із Коростишівської ТГ, «Графен» із Бердичева, «Полімери» із Житомира та «Дивергенти» з Новогуйвинської ТГ.
Змагання представляли собою розіграш турнірних задач, під час яких кожна з команд по одному разу виступала у кожній із таких ролей: «Доповідач», «Опонент» та «Рецензент». Під час творчих боїв з-поміж учасників були гарячі, але конструктиві дискусії, а також відповіді на запитання членів журі.
За результатами турніру дипломами І ступеня нагородили учасників команди «Графен» із Бердичева.

Протокол із результатами можна переглянути у вкладеному фалі: